Weening en Achtkarspelen e.o. » Auke Busman (1888-1969)

Persoonlijke gegevens Auke Busman 


Gezin van Auke Busman

Hij is getrouwd met Trientje Waltje.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1910 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Auke Busman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Auke Busman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Auke Busman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1888, Smallingerland
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/15656/busman
  3. Huwelijksregister 1910, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 februari 1888 lag rond de 4,8 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
  • De temperatuur op 21 mei 1910 lag tussen 12,8 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
    • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
    • 24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 23 augustus 1969 lag tussen 9,2 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 8,4 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1969: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,8 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Yasser Arafat wordt voorzitter van de PLO.
    • 5 maart » Verkiezing van Gustav Heinemann tot derde bondspresident van West-Duitsland.
    • 25 maart » John Lennon en Yoko Ono beginnen aan hun eerste zogenoemde Bed-In for Peace in het Amsterdamse Hilton hotel.
    • 23 mei » De rock-opera Tommy van The Who komt uit.
    • 15 juli » In het Belgische Dinant weigeren bij het afdalen van een steile helling de remmen van een Nederlandse bus, die daarop door een hek schiet en in de Maas stort. De chauffeur en 20 passagiers komen om. De reisleidster en drie vakantiegangers weten uit de bus te ontsnappen.
    • 17 november » In Helsinki gaan de SALT I-besprekingen van start.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1882 » Walter Jakobsson, Fins kunstschaatser († 1957)
  • 1884 » Tjeerd Bottema, Nederlands beeldend kunstenaar († 1978)
  • 1887 » Joseph Frings, Duits kardinaal-aartsbisschop van Keulen († 1978)
  • 1889 » Thé Lau, Nederlands kunstschilder (overleden 1958)
  • 1895 » Babe Ruth, Amerikaans honkballer († 1948)
  • 1905 » Irmgard Keun, Duits romanschrijfster († 1982)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Busman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Busman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Busman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Busman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I54190.php : benaderd 12 oktober 2026), "Auke Busman (1888-1969)".