De temperatuur op 27 februari 1863 lag rond de 7,7 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
Trouwdag 28 mei 1887
De temperatuur op 28 mei 1887 lag rond de 13,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
Dag van overlijden 3 oktober 1917
De temperatuur op 3 oktober 1917 lag tussen 11,9 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
13 mei » Drie kinderen zeggen de Heilige Maagd Maria (Onze-Lieve-Vrouw van Fátima) gezien te hebben boven een boom in Cova da Irianear nabij Fatima in Portugal.
8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I50547.php : benaderd 27 september 2026), "Sipke Loonstra (1863-1917)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.