Weening en Achtkarspelen e.o. » Tjitske Tiesema (1869-1958)

Persoonlijke gegevens Tjitske Tiesema 


Gezin van Tjitske Tiesema

Zij is getrouwd met Anne Posthumus.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1892 te Opsterland (Fr), zij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjitske Tiesema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjitske Tiesema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjitske Tiesema

Tjitske Tiesema
1869-1958

1892

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1869, Opsterland
  2. Overlijdensregister Roden, 1958
  3. Huwelijksregister 1892, Opsterland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1869 lag rond de 21,3 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
  • De temperatuur op 5 mei 1892 lag rond de 7,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
  • De temperatuur op 4 december 1958 lag tussen 1,8 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Spoetnik 1 valt na 92 dagen in de ruimte terug op aarde.
    • 17 april » Expo '58 in Brussel opent haar deuren.
    • 29 mei » Het Ullevi-stadion in Göteborg, Zweden wordt geopend.
    • 4 juli » Benoeming van Karol Wojtyła tot hulpbisschop van Krakau in Polen.
    • 10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
    • 28 oktober » Angelo Giuseppe Roncalli wordt paus en neemt de naam paus Johannes XXIII.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tiesema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tiesema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tiesema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tiesema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I49832.php : benaderd 12 oktober 2026), "Tjitske Tiesema (1869-1958)".