Weening en Achtkarspelen e.o. » Bartholomeus Jacobus Schurer (1848-1907)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus Jacobus Schurer 


Gezin van Bartholomeus Jacobus Schurer

(1) Hij is getrouwd met Lamke Mulder.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1880 te Roden (Dr), hij was toen 31 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Maria Susanna van Laan.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1887 te Groningen (Gr), hij was toen 38 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus Jacobus Schurer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bartholomeus Jacobus Schurer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bartholomeus Jacobus Schurer

Bartholomeus Jacobus Schurer
1848-1907

(1) 1880

Lamke Mulder
1859-1885

(2) 1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1848, Tietjerksteradeel
  2. Overlijdensregister Groningen 1907
  3. Huwelijksregister Roden, 1880
  4. Huwelijksregister Groningen 1887

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 juni 1848 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De Vrede van Guadalupe Hidalgo wordt getekend, waardoor er een eind komt aan de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
    • 15 maart » In Hongarije breekt een opstand uit tegen de Habsburgse monarchie.
    • 24 maart » Relletjes op de Dam in Amsterdam.
    • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
    • 9 november » Executie Robert Blum, luidde het einde van de Märzrevolution in.
  • De temperatuur op 15 mei 1887 lag rond de 14,7 °C. De winddruk was 74 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 12 januari 1907 lag tussen 2,6 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 24 april » Oprichting van de Egyptische voetbalclub Al-Ahly.
    • 2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
    • 3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schurer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schurer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schurer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schurer (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I44961.php : benaderd 29 september 2026), "Bartholomeus Jacobus Schurer (1848-1907)".