Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaas Pieters Tjepkema (1836-1890)

Persoonlijke gegevens Klaas Pieters Tjepkema 


Gezin van Klaas Pieters Tjepkema

Hij is getrouwd met Artje Hendriks Faber.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1863 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Pieters Tjepkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Pieters Tjepkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Pieters Tjepkema

Klaas Pieters Tjepkema
1836-1890

1863

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1836, Tietjerksteradeel
  2. Overlijdensregister 1890, Leeuwarden
  3. Huwelijksregister 1863, Tietjerksteradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 januari 1836 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 9 mei 1863 lag rond de 21,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 22%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 27 september 1890 lag rond de 16,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1808 » Salmon Chase, Amerikaans jurist en politicus († 1873)
  • 1874 » Jozef Van Roey, Belgisch kardinaal-aartsbisschop van Mechelen († 1961)
  • 1880 » Herbert Brenon, Iers filmregisseur († 1958)
  • 1882 » Alois Hitler jr., halfbroer van Adolf Hitler († 1956)
  • 1884 » Joseph Rock, Amerikaans-Oostenrijks antropoloog, botanicus, filmer, fotograaf, linguïst, ontdekkingsreiziger en auteur († 1962)
  • 1887 » Sophie Tucker, Amerikaans entertainer († 1966)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tjepkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tjepkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tjepkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tjepkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I44553.php : benaderd 24 december 2025), "Klaas Pieters Tjepkema (1836-1890)".