Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Elzinga (1894-1987)

Persoonlijke gegevens Jan Elzinga 


Gezin van Jan Elzinga

(1) Hij is getrouwd met Antje Bergsma.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1915 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 20 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Marijke Elzinga  1916-2005 

Het echtpaar is gescheiden 30 januari 1919 te Leeuwarden (Fr).Bron 4


(2) Hij is getrouwd met Froukje van der Wey.

Zij zijn getrouwd op 13 december 1919 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 25 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Rindert Elzinga  1920-2008
  2. Aan Elzinga  1921-2004
  3. Geertje Elzinga  1923-1923
  4. Geertje Elzinga  1924-1988 
  5. Fokje Elzinga  1926-1929
  6. Grietje Elzinga  1928-2018
  7. Johannes Elzinga  1930-2013
  8. Fokje Elzinga  1932-2004
  9. Corneliske Elzinga  1935-1937
  10. Corneliske Elzinga  1937-2017

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Elzinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Elzinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Elzinga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1894, Achtkarspelen
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/303763/elzinga
  3. Huwelijksregister 1915, Achtkarspelen
  4. Huwelijksregister 1919, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 april 1894 lag rond de 10,3 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 24 juni » Het IOC besluit elke vier jaar Olympische Spelen te organiseren.
    • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
  • De temperatuur op 13 december 1919 lag tussen -1,0 °C en 0,9 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
    • 21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
    • 14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
    • 7 oktober » De Nederlandse luchtvaartmaatschappij KLM wordt opgericht en is daarmee de oudst bestaande luchtvaartmaatschappij van de wereld.
    • 16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
    • 22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
  • De temperatuur op 16 december 1987 lag tussen 2,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 10,4 mm neerslag gedurende 12,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1987: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,6 miljoen inwoners.
    • 12 januari » Zeven maffia-bazen worden in New York veroordeeld tot honderd jaar gevangenisstraf elk.
    • 28 mei » De 18-jarige Duitser Mathias Rust landt met een sportvliegtuigje op het Rode Plein in Moskou.
    • 26 juli » De Ierse wielrenner Stephen Roche wint de Ronde van Frankrijk.
    • 16 augustus » In Keulen verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen drie dagen oude Nederlands record op de 100 meter (10,35 seconden) met een tijd van 10,33 seconden.
    • 23 augustus » Tijdens zware overstromingen komen in Bangladesh honderden mensen om het leven.
    • 5 november » Prinses Juliana opent de weg over de Oosterscheldekering (rijksweg 57), een elf kilometer lange verbindingsweg tussen Walcheren en de randstad. Mede door de aanleg van een speciaal windwaarschuwingssysteem bedroegen de kosten van de weg zo'n 93 miljoen gulden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Elzinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elzinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elzinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elzinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I40379.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan Elzinga (1894-1987)".