De temperatuur op 10 oktober 1910 lag tussen 9,8 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
Trouwdag 5 november 1929
De temperatuur op 5 november 1929 lag tussen 2,0 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
Dag van overlijden 20 juli 1991
De temperatuur op 20 juli 1991 lag tussen 14,2 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (12%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
17 maart » President Michail Gorbatsjov van de Sovjet-Unie schrijft een referendum uit waarin de burgers van de vijftien deelrepublieken zich kunnen uitspreken of ze het behoud van de Sovjet-Unie wenselijk achten of niet.
8 juli » Naar schatting 400.000 betogers eisen het aftreden van president Didier Ratsiraka van Madagaskar tijdens een demonstratie in de hoofdstad Antananarivo.
22 juli » Jeffrey Dahmer wordt gearresteerd, nadat er overblijfselen van elf mannen en jongens worden gevonden in en rondom zijn appartement in de staat Milwaukee. Hij werd veroordeeld als seriemoordenaar, tot een levenslange gevangenisstraf maar werd in de gevangenis zelf vermoord door een medegevangene.
26 augustus » De eerste Kroatische president Franjo Tudjman verklaart de oorlog aan Joegoslavië.
2 september » Onafhankelijkheidsverklaring van de republiek Nagorno-Karabach, die internationaal nog niet erkend is.
18 november » In Libanon worden Terry Waite en Thomas Sutherland vrijgelaten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I3686.php : benaderd 11 oktober 2026), "Froukje van der Bij (1910-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.