Weening en Achtkarspelen e.o. » Sake Beerstra (1861-1960)

Persoonlijke gegevens Sake Beerstra 


Gezin van Sake Beerstra

Hij is getrouwd met Baukje Henstra.

Zij zijn getrouwd op 30 juli 1898 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Louw Beerstra  1899-1983
  2. Jan Beerstra  1901-1949
  3. Hielke Beerstra  1903-1955
  4. Foekje Beerstra  1905-1997
  5. Loltje Beerstra  1907-1908
  6. Libbe Beerstra  1908-1999 
  7. Niekele Beerstra  1910-1988
  8. Lolkje Beerstra  1913-1913

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sake Beerstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sake Beerstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sake Beerstra


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1861, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1960, Kollumerland c.a.
  3. http://www.graftombe.nl/names/info/82518/beerstra
  4. Huwelijksregister 1898, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 augustus 1861 lag rond de 17,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Samenkomst van het eerste Italiaanse parlement in Turijn.
    • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
    • 11 maart » De grondwet van de Geconfedereerde Staten van Amerika wordt aangenomen.
    • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
    • 21 mei » North Carolina scheidt zich af van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 1 juli » In Rome verschijnt het eerste nummer van de L'Osservatore Romano, het officiële nieuwsblad van het Vaticaan.
  • De temperatuur op 30 juli 1898 lag rond de 13,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
    • 21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
  • De temperatuur op 18 maart 1960 lag tussen 1,7 °C en 3,4 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Frans-Kameroen wordt onafhankelijk.
    • 21 januari » Ondertekening van het Japans-Amerikaans Veiligheidsverdrag.
    • 21 maart » Bloedbad van Sharpeville, Zuid-Afrika, politie opent vuur op ongewapende zwarte demonstranten, er vallen 69 doden en 180 gewonden.
    • 6 juni » Benoeming van de Duitse kardinaal Augustin Bea tot eerste president van het Secretariaat voor de eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
    • 19 juni » Peñarol wint de eerste editie van de Copa Libertadores. In de finale over twee wedstrijden is de voetbalclub uit Uruguay te sterk voor het Paraguayaanse Olimpia Asunción.
    • 11 augustus » Tsjaad wordt op een vreedzame manier onafhankelijk van Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beerstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beerstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beerstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beerstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I33894.php : benaderd 11 oktober 2026), "Sake Beerstra (1861-1960)".