Weening en Achtkarspelen e.o. » Roelf Tijmens (± 1720-1797)

Persoonlijke gegevens Roelf Tijmens 


Gezin van Roelf Tijmens

(1) Hij is getrouwd met Marie Jacobs.

Zij zijn getrouwd op 3 november 1748 te Maarhuizen, gem. Winsum (Gr).Bron 2


Kind(eren):

  1. Timon Roelfs  1750-1804 
  2. Anje Roelfs  1753-????
  3. Grietje Roelfs  1756-????
  4. Doewe Roelfs  1759-????


(2) Hij is getrouwd met Grietje Jans.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1786 te Warfhuizen, gem. Leens (Gr).Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelf Tijmens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelf Tijmens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelf Tijmens

Tijmen
± 1695-????

Roelf Tijmens
± 1720-1797

(1) 1748

Marie Jacobs
± 1720-< 1786

Timon Roelfs
1750-1804
Anje Roelfs
1753-????
Doewe Roelfs
1759-????
(2) 1786

Grietje Jans
± 1730-1799


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Overlijdensboek 1779-1811 Kerkelijke gemeente - Warfhuizen
  2. Doop- en trouwboek 1683-1758 - Kerkelijke gemeente Obergum en Maarhuizen
  3. Doop- en trouwboek 1743-1811 - Kerkelijke gemeente Warfhuizen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 december 1797 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tijmens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tijmens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tijmens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tijmens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I315.php : benaderd 24 december 2025), "Roelf Tijmens (± 1720-1797)".