Weening en Achtkarspelen e.o. » Aaltje Ruurds Fortuin (1836-????)

Persoonlijke gegevens Aaltje Ruurds Fortuin 


Gezin van Aaltje Ruurds Fortuin

Zij is getrouwd met Jurjen Jans Klaver.

Zij zijn getrouwd op 11 januari 1862 te Wymbritseradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Jan Klaver  1862-1863
  2. Jan Klaver  1864-1888
  3. Ruurd Klaver  1866-1867
  4. Ruurd Klaver  1869-????
  5. Anne Klaver  1874-1892
  6. Durkje Klaver  1878-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Ruurds Fortuin?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Ruurds Fortuin

Aaltje Ruurds Fortuin
1836-????

1862
Jan Klaver
1862-1863
Jan Klaver
1864-1888
Ruurd Klaver
1866-1867
Ruurd Klaver
1869-????
Anne Klaver
1874-1892
Durkje Klaver
1878-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1836, Wymbritseradeel
  2. Huwelijksregister 1862, Wymbritseradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 augustus 1836 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 11 januari 1862 lag rond de 10,4 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Fortuin

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Fortuin.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Fortuin.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Fortuin (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I28620.php : benaderd 24 december 2025), "Aaltje Ruurds Fortuin (1836-????)".