De temperatuur op 26 april 1911 lag tussen 4,9 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 4,1 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
1 november » Italiaans-Turkse Oorlog - Tweede-luitenant vlieger Giulio Gavotti laat uit zijn Etrich Taube vier Cipelli-granaten vallen op vijandelijke stellingen en voert hierdoor de eerste bombardementen met behulp van een vliegtuig uit in de geschiedenis.
Trouwdag 19 mei 1932
De temperatuur op 19 mei 1932 lag tussen 12,3 °C en 24,7 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 6,9 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 februari » Benoeming van Guillaume Lemmens tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
26 maart » Guillaume Lemmens wordt bisschop van Roermond na het overlijden van Laurentius Schrijnen.
6 mei » Moordaanslag op president Paul Doumer van Frankrijk in Parijs. De president sterft een dag later aan zijn verwondingen.
10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
5 juli » Antonio de Oliveira Salazar wordt minister-president van Portugal.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
Dag van overlijden 6 september 2008
De temperatuur op 6 september 2008 lag tussen 14,6 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (35%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
3 januari » Het Britse farmaceutisch bedrijf GlaxoSmithKline heeft een vaccin tegen het vogelgriepvirus H5N1 ontwikkeld.
4 januari » De wedstrijdorganisatie van de Dakar-rally maakte bekend dat de Dakar-rally editie 2008 niet doorgaat. Dit is de eerste keer in de geschiedenis van de wedstrijd dat deze niet doorgaat.
20 april » In België wordt Standard Luik voor het eerst in 25 jaar landskampioen voetbal.
27 juni » De Vlaamse regering beslist om een grondig onafhankelijk onderzoek te laten uitvoeren naar de alternatieven voor de Oosterweelverbinding inclusief de Lange Wapperbrug.
1 juli » Invoering van een algemeen rookverbod in de Nederlandse horeca.
5 juli » Onder de Menenpoort in Ieper, werd 80 jaar Last Post Association gevierd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I2304.php : benaderd 11 oktober 2026), "Hendrikje Pultrum (1911-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.