Weening en Achtkarspelen e.o. » Geertje Luimstra (1924-1996)

Persoonlijke gegevens Geertje Luimstra 


Gezin van Geertje Luimstra

Zij is getrouwd met Hillebrand Hartholt.

Zij zijn getrouwd.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje Luimstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. https://www.online-begraafplaatsen.nl/graf/245984/2297505/Hillebrand-Hartholt-1921-1998

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 maart 1924 lag tussen -4,3 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
    • 10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
    • 25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
    • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
    • 12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
    • 12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
  • De temperatuur op 10 februari 1996 lag tussen -0,4 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1996: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,5 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Een hevige brand in een loods met chemicaliën brengt Rotterdam in een crisissfeer.
    • 13 maart » In Dunblane, Schotland gaat een gewapende man een school binnen, en doodt zestien kinderen, een lerares en zichzelf.
    • 16 april » Wielrenner Johan Museeuw wint Parijs-Roubaix.
    • 19 mei » De Nederlandse judoploeg sluit de EK judo in Den Haag af met vijf gouden en één zilveren medaille, en eindigt daardoor als eerste in het medailleklassement.
    • 27 juli » De Canadese atleet Donovan Bailey verbetert het twee jaar oude record op de 100 meter sprint met 0,01 sec en brengt het op 9,84 sec.
    • 7 november » NASA lanceert de Mars Global Surveyor.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1922 » Cyd Charisse, Amerikaans danseres en actrice († 2008)
  • 1922 » Ralph Baer, Amerikaans-Duits computerspelpionier, uitvinder en ingenieur († 2014)
  • 1923 » Juancho Evertsz, premier Nederlandse Antillen († 2008)
  • 1924 » Georges Charpak, Pools-Frans natuurkundige en Nobelprijswinnaar († 2010)
  • 1924 » Ron Moody, Engels acteur († 2015)
  • 1925 » Piet Steenkamp, Nederlands politicus († 2016)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Luimstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Luimstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Luimstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Luimstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I224371.php : benaderd 28 augustus 2026), "Geertje Luimstra (1924-1996)".