Weening en Achtkarspelen e.o. » Froukje van der Tuin (1888-1971)

Persoonlijke gegevens Froukje van der Tuin 


Gezin van Froukje van der Tuin

Zij is getrouwd met Wytze Laanstra.

Zij zijn getrouwd op 13 april 1912 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Antje Laanstra  1912-1994
  2. Geert Laanstra  1912-1913
  3. Geert Laanstra  1913-1995
  4. Joost Laanstra  1916-1986

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Froukje van der Tuin?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Froukje van der Tuin

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Froukje van der Tuin


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1888, Smallingerland
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/153240/tuin_van_der
  3. Huwelijksregister 1912, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1888 lag rond de 10,3 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 13 april 1912 lag tussen -2,9 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
    • 6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
    • 14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
    • 15 augustus » Open brief van Jules Destrée aan Belgisch koning Albert I met de legendarische woorden: "Er zijn geen Belgen, Sire."
  • De temperatuur op 31 oktober 1971 lag tussen 5,4 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 5 februari » De brand in het station van Luzern (Zwitserland) verwoest het hele gebouw.
    • 8 maart » Joe Frazier verslaat bij het wereldkampioenschap zwaargewicht boksen Cassius Clay.
    • 1 mei » De Amerikaanse nationale treinmaatschappij Amtrak wordt opgericht.
    • 18 mei » Opening van sport- en evenementenhal Scandinavium in de Zweedse stad Göteborg.
    • 26 mei » De laatste begijn van het Begijnhof Amsterdam, Agatha Kaptein, wordt begraven in het Zustergraf van de begraafplaats Barbara in Amsterdam.
    • 30 juli » Openingsceremonie van de zesde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Cali, Colombia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Tuin


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I22195.php : benaderd 12 oktober 2026), "Froukje van der Tuin (1888-1971)".