De temperatuur op 10 april 1924 lag tussen -1,1 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
23 juli » Oprichting van de Deense voetbalclub Esbjerg fB.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
Trouwdag 20 april 1946
De temperatuur op 20 april 1946 lag tussen -0,2 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
11 april » Instelling van de bisschoppelijke hiërarchie in China door Paus Pius XII met 20 aartsbisdommen en 79 bisdommen.
5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
5 juli » De bikini wordt geïntroduceerd.
17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
16 oktober » De doodvonnissen van het Proces van Neurenberg worden voltrokken.
Dag van overlijden 16 juni 1997
De temperatuur op 16 juni 1997 lag tussen 8,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 10,4 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
21 januari » Dichter, schrijver en publicist Arie Visser overlijdt op 52-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam aan de ziekte van Hodgkin.
4 februari » O.J. Simpson wordt civielrechtelijk aansprakelijk gesteld voor de moord op Ron Goldman en Nicole Simpson.
14 mei » FC Barcelona wint de Europa Cup II. In de finale in De Kuip in Rotterdam zegeviert de Spaanse voetbalclub met 1-0 ten koste van het Franse Paris Saint-Germain.
1 juli » Hongkong wordt overgedragen door Verenigd Koninkrijk aan Volksrepubliek China.
24 oktober » Justitie doet samen met de FIOD en de ECD invallen bij de Effectenbeurs, banken en enkele commissionairs. Mensen van naam en faam uit de financiële wereld worden gearresteerd.
11 december » Het Kyoto-protocol bij het Klimaatverdrag van de Verenigde Naties staat open voor ondertekening.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I221254.php : benaderd 12 oktober 2026), "Wimke Bekkema (1924-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.