De temperatuur op 15 augustus 1925 lag tussen 10,7 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
Trouwdag 27 maart 1947
De temperatuur op 27 maart 1947 lag tussen 3,1 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
25 november » Nieuw-Zeeland wordt een dominion.
6 december » Everglades National Park in Florida toegewezen.
Dag van overlijden 12 februari 2017
De temperatuur op 12 februari 2017 lag tussen -0,6 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
29 januari » In de Roemeense hoofdstad Boekarest protesteren meer dan 50.000 mensen tegen de aangekondigde versoepeling van de anticorruptiewetgeving.
1 maart » De Drentse Commissaris van de Koning Jacques Tichelaar dient zijn ontslag in. Een vertrouwensbreuk was ontstaan nadat bekend werd dat hij een omstreden opdracht aan zijn schoonzus gunde.
8 juni » Marc Peeperkorn, correspondent van de Volkskrant in Brussel, wint de Anne Vondelingprijs 2016 "voor heldere politieke journalistiek".
7 augustus » Zwemster Ranomi Kromowidjojo herovert het wereldrecord op de 50 meter vrije slag (kortebaan) op Sarah Sjöström. Bij wereldbekerwedstrijden in Berlijn slecht de Groningse als eerste zwemster de grens van 23 seconden: 22,93.
21 augustus » De Nederlandse hockeyers lijden de zwaarste nederlaag ooit bij een EK hockey door in een groepsduel met 5-0 te verliezen van buurland België.
17 september » Een korte maar hevige storm kost in de Roemeense stad Timișoara aan acht mensen het leven, terwijl 67 mensen gewond raken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I221192.php : benaderd 12 oktober 2026), "Trijntje Beiboer (1925-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.