De temperatuur op 2 mei 1925 lag tussen 3,5 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 3,0 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
1 november » Oprichting van de VARA.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
Trouwdag 14 juli 1945
De temperatuur op 14 juli 1945 lag tussen 16,3 °C en 30,2 °C en was gemiddeld 23,6 °C. Er was 13,7 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
9 maart » Amerikaanse bommenwerpers bombarderen Tokio.
17 maart » De Ludendorffbrug te Remagen stort in nadat ze op 7 maart ongeschonden werd ingenomen door de Amerikanen.
8 april » Zutphen is bevrijd door Canadezen en de Canadezenbrug is later naar hen genoemd.
2 mei » De Duitse troepen in Italië geven zich over: einde van de Italiaanse Sociale Republiek. Het Duitse garnizoen in Berlijn doet hetzelfde.
9 mei » Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam.
29 november » De volksrepubliek Joegoslavië wordt uitgeroepen.
Dag van overlijden 11 maart 1996
De temperatuur op 11 maart 1996 lag tussen -4,1 °C en 3,0 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (34%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
28 april » Laatste wedstrijd in Ajax Stadion De Meer, tussen Ajax en Willem II. Eindstand 5-1 voor Ajax.
5 mei » Tsjechië verovert in de Wiener Stadthalle in Oostenrijkse hoofdstad Wenen voor de eerste keer in de geschiedenis de wereldtitel in het ijshockey door in de finale Canada met 4-2 te verslaan.
19 mei » Vlucht STS-77 (Spaceshuttle Endeavour) wordt gelanceerd.
13 juni » België schaft als laatste Europese land de doodstraf af.
3 juli » Folkert Jensma wordt benoemd tot hoofdredacteur van NRC Handelsblad als opvolger van Ben Knapen.
18 augustus » Sport 7, een betaalzender van Endemol en KNVB begint haar uitzendingen op de Nederlandse kabel. Het project zal vier maanden duren en mislukt door te weinig belangstelling.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I220981.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anne Hoeksma (1925-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.