De temperatuur op 19 maart 1926 lag tussen 1,5 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
22 augustus » In Zuid-Afrika wordt goud ontdekt.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
Dag van overlijden 21 april 2013
De temperatuur op 21 april 2013 lag tussen -0,3 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » De Wit-Russische Viktoryja Azarenka wint voor de tweede maal op rij de Australian Open bij de vrouwen.
5 februari » De rooms-katholieke Sint-Clemenskerk in Nes op Ameland wordt door brand verwoest.
13 juni » Debuut van bekende K-pop groep BTS (band).
21 juli » Koning Albert II van België treedt af als koning der Belgen. Zijn oudste zoon prins Filip legt de eed af en wordt zo de zevende koning der Belgen.
26 augustus » De Braziliaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Patriota dient zijn ontslag in, nadat een van zijn diplomaten de Boliviaanse opposant Roger Pinto over de grens heeft gesmokkeld.
19 november » Het Gibraltarees voetbalelftal speelt in Faro de eerste officiële interland uit de geschiedenis. Het duel tegen Slowakije eindigt in 0-0.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I220486.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sybren Feenstra (1926-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.