De temperatuur op 2 september 1921 lag tussen 10,9 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
Dag van overlijden 17 november 1992
De temperatuur op 17 november 1992 lag tussen 5,4 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 19,6 mm neerslag gedurende 13,8 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
18 maart » Finland verzoekt om toetreding tot de Europese Gemeenschap.
1 mei » De Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (CVSE) roept in Helsinki het Joegoslavische federale leger op om Bosnië-Herzegovina onmiddellijk te verlaten.
12 juni » Op de bodem van de Baai van Guanabara in Brazilië wordt door enkele in duikerspakken gehulde deelnemers aan het Global Forum, de alternatieve milieuconferentie, een verdrag ter bescherming van de oceanen getekend.
2 oktober » Twee rivaliserende Liberiaanse milities leveren felle strijd in de buurt van de hoofdstad Monrovia.
9 december » Het Marine Corps van de Verenigde Staten landt in Somalië.
31 december » Een uitslaande brand verwoest een bibliotheek aan de Martinus Nijhofflaan in Delft. De schade wordt geschat op 2,5 miljoen gulden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I219766.php : benaderd 12 oktober 2026), "Roelof Detz (1921-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.