De temperatuur op 27 september 1931 lag tussen 2,3 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 maart » Sir Oswald Mosley richt in Londen een fascistische partij op; de latere British Union of Fascists.
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.
Trouwdag 8 september 1949
De temperatuur op 8 september 1949 lag tussen 7,3 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
5 mei » Tien Europese landen stellen de Raad van Europa in, de eerste stap op weg naar een verenigd Europa.
29 juni » Bisschopswijding van Léon Lommel, bisschop-coadjutor van Luxemburg.
14 juli » Rusland doorbreekt het Amerikaanse monopolie op kernwapens met een atoomexplosie in Siberië.
13 september » Beëdiging van Theodor Heuss als eerste bondspresident van West-Duitsland.
12 oktober » In Pasto, Colombia wordt de voetbalclub Deportivo Pasto opgericht.
4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
Dag van overlijden 23 juni 2012
De temperatuur op 23 juni 2012 lag tussen 12,2 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (36%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » De Nederlandse darter Christian Kist wint het BDO-wereldkampioenschap van 2012 door de Britse darter Tony O'Shea in de finale met 7-5 te verslaan.
13 maart » In een tunnel op de A9 in het Zwitserse Sierre verongelukt een Belgische bus met schoolkinderen die op de terugweg waren van sneeuwklassen. Er vallen 24 gewonden en 28 doden, waarvan 22 kinderen.
10 juli » President Traian Basescu van Roemenië draagt achter gesloten deuren officieel de macht over aan Crin Antonescu, de voorzitter van het parlement.
12 juli » De islamistische beweging Ansar Dine verovert de stad Ansogo op de Malinese rebellen van de MNLA.
30 oktober » Bolivia vraagt acteur Sean Penn te helpen bij een actie om een klein stukje kust terug te krijgen van buurland Chili.
21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I219096.php : benaderd 11 oktober 2026), "Trijntje Kooistra (1931-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.