1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
17 januari » De Verenigde Staten annexeren Wake in de Stille Oceaan.
14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
Trouwdag 20 augustus 1926
De temperatuur op 20 augustus 1926 lag tussen 13,7 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
10 november » In Brussel vindt het kerkelijk huwelijk plaats van de jonge Belgische kroonprins Leopold met de Zweedse prinses Astrid.
Dag van overlijden 3 maart 1960
De temperatuur op 3 maart 1960 lag tussen 5,3 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I218680.php : benaderd 12 oktober 2026), "Pieter Aikema (1899-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.