Weening en Achtkarspelen e.o. » Corneliske Sytzes (± 1750-< 1813)

Persoonlijke gegevens Corneliske Sytzes 

  • Zij is geboren rond 1750 in -.
  • Zij is overleden voor 21 oktober 1813 in -.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 augustus 2019.

Gezin van Corneliske Sytzes

Zij is getrouwd met Jan Kornelis Ploeger.

Zij zijn getrouwd op 15 juli 1792 te Augustinusga, gem. Achtkarspelen (Fr).Bron 1


Kind(eren):

  1. Janke Jans Ploeger  ± 1794-1861 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Corneliske Sytzes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Corneliske Sytzes

Corneliske Sytzes
± 1750-< 1813

1792
Janke Jans Ploeger
± 1794-1861

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Trouwregister Hervormde gemeente Augustinusga 1772-1812

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 juli 1792 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.

Over de familienaam Sytzes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sytzes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sytzes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sytzes (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I21551.php : benaderd 24 december 2025), "Corneliske Sytzes (± 1750-< 1813)".