De temperatuur op 20 april 1871 lag rond de 10,9 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
18 maart » Begin van de Parijse Commune.
29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
Trouwdag 18 mei 1907
De temperatuur op 18 mei 1907 lag tussen 1,8 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 4,6 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
21 februari » De veerboot SS Berlin breekt tijdens een storm in twee stukken op de pier van Hoek van Holland. 128 mensen komen om. Slechts zestien personen overleven de ramp.
24 april » Oprichting van de Egyptische voetbalclub Al-Ahly.
19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
17 oktober » De Scheveningse bomschuit Clara Johanna (SCH 1) loopt tijdens een zware storm op een zandbank voor de kust van Terschelling; er vallen 8 doden.
21 december » Bloedbad in de school Santa María in Iquique in Chili. 2200 mensen worden door het leger doodgeschoten.
Dag van overlijden 26 december 1946
De temperatuur op 26 december 1946 lag tussen 1,3 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 3,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
10 januari » Voor het eerst wordt met radar een verbinding met de maan gemaakt.
17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
18 februari » Paus Pius XII creëert 32 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse aartsbisschop van Utrecht Johannes de Jong en de in 2005 zalig verklaarde Duitse bisschop van Münster Clemens August von Galen.
11 april » Instelling van de bisschoppelijke hiërarchie in China door Paus Pius XII met 20 aartsbisdommen en 79 bisdommen.
5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
17 juli » Het IJslands voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis en gaat in Reykjavik met 3-0 onderuit tegen Denemarken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I214224.php : benaderd 25 september 2026), "Grietje Lindemulder (1871-1946)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.