Weening en Achtkarspelen e.o. » Jantje ten Bos (1880-1944)

Persoonlijke gegevens Jantje ten Bos 


Gezin van Jantje ten Bos

Zij is getrouwd met Pieter Dijkhuis.

Zij zijn getrouwd op 23 juni 1904 te Kloosterburen (Gr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Jan Pieter Dijkhuis  1905-1999 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jantje ten Bos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jantje ten Bos

Jantje ten Bos
1880-1944

1904

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Kloosterburen 1880
  2. Overlijdensregister Groningen 1944
  3. Huwelijksregister Kloosterburen 1904

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1880 lag rond de 6,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 19 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
  • De temperatuur op 23 juni 1904 lag tussen 7,2 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 11,6 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
  • De temperatuur op 29 oktober 1944 lag tussen 2,7 °C en 11,1 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
    • 15 juni » De Verenigde Staten landen op Saipan.
    • 15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
    • 28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
    • 8 december » Bij een overval op de Leeuwarder gevangenis Blokhuispoort worden 51 verzetsmensen bevrijd.
    • 31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ten Bos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ten Bos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ten Bos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ten Bos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211942.php : benaderd 1 oktober 2026), "Jantje ten Bos (1880-1944)".