Weening en Achtkarspelen e.o. » Auke Meijer (1886-1910)

Persoonlijke gegevens Auke Meijer 


Gezin van Auke Meijer

Hij is getrouwd met Martje Boersma.

Zij zijn getrouwd op 19 juni 1909 te Kloosterburen (Gr), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

wettiging van 1 kind

Kind(eren):

  1. Renger Meijer  1906-
  2. Anje Meijer  1910-1987

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Auke Meijer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Auke Meijer

Auke Meijer
1886-1910

1909
Renger Meijer
1906-????
Anje Meijer
1910-1987

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Kloosterburen 1886
  2. Overlijdensregister Leens 1910
  3. Huwelijksregister Kloosterburen 1909

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 december 1886 lag rond de -0,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 19 juni 1909 lag tussen 8,2 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
    • 31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
    • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
    • 25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
  • De temperatuur op 30 augustus 1910 lag tussen 11,1 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
    • 15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
    • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
    • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meijer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meijer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meijer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meijer (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211840.php : benaderd 8 februari 2026), "Auke Meijer (1886-1910)".