De temperatuur op 14 december 1921 lag tussen 0,1 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
13 maart » Mongolië verklaart zichzelf onafhankelijk van China.
14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
Dag van overlijden 15 maart 2015
De temperatuur op 15 maart 2015 lag tussen 4,5 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
14 februari » Officieel gaat om 23.00 uur Nederlandse tijd het bestand in tussen Oekraïense regeringstroepen en milities enerzijds en de pro-Russische rebellen anderzijds.
16 februari » Jaap Robben wint de Nederlandse Boekhandelsprijs voor zijn roman Birk.
12 maart » In Costa Rica spuwt de vulkaan Turrialba as en rook uit. Het is de krachtigste uitbarsting sinds 1996.
29 mei » Vulkaan Shindake op het Zuid-Japanse eiland Kuchierabujima barst totaal onverwachts uit
26 juli » Michael van Gerwen wint als eerste Nederlander de World Matchplay (darts).
4 oktober » Zo'n duizend mensen protesteren in Wit-Rusland tegen de plannen voor een Russische luchtmachtbasis in hun land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211661.php : benaderd 24 december 2025), "Jantien Alberts (1921-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.