Weening en Achtkarspelen e.o. » Derkje Dijkstra (1892-1985)

Persoonlijke gegevens Derkje Dijkstra 


Gezin van Derkje Dijkstra

Zij is getrouwd met Koert Davids.

Zij zijn getrouwd op 9 november 1911 te Leens (Gr), zij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Martha Davids  1912-1912
  2. Martha Davids  1913-1995
  3. Jacob Davids  1917-1917
  4. Jacob Davids  1919-1996
  5. Jantje Davids  1921-2019
  6. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derkje Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Derkje Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Derkje Dijkstra

Jantje Bijlk
1851-1937

Derkje Dijkstra
1892-1985

1911

Koert Davids
1890-1967

Martha Davids
1912-1912
Martha Davids
1913-1995
Jacob Davids
1917-1917
Jacob Davids
1919-1996
Jantje Davids
1921-2019

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Leens 1892
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister Leens 1911

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 maart 1892 lag rond de 2,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
  • De temperatuur op 9 november 1911 lag tussen 2,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 1,4 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 22 mei » In de Duitse havenstad Kiel loopt de Kaiser van stapel, het eerste turbine-lijnschip ter wereld.
    • 30 mei » De eerste editie van de Indianapolis 500 vindt plaats op Indianapolis Motor Speedway.
    • 16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
    • 24 juli » Hiram Bingham vindt de Incastad Machu Picchu terug.
    • 26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
    • 29 oktober » Luxemburg speelt de eerste voetbalinterland uit zijn geschiedenis en verliest met 4-1 van Frankrijk.
  • De temperatuur op 8 oktober 1985 lag tussen 8,5 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (35%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1985: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Het Nederlands voetbalelftal speelt met 1-1 gelijk tegen Oostenrijk in de WK-kwalificatiereeks. Wim Kieft opent de score voor Oranje in de 55ste minuut.
    • 23 augustus » Atleet Rob Druppers verbetert in Berlijn zijn eigen drie maanden oude Nederlands record op de 1500 meter (3.36,38) met een tijd van 3.35,07.
    • 7 oktober » Het cruiseschip Achille Lauro wordt gekaapt door Palestijnse terroristen.
    • 20 oktober » In het vijftiende seizoen van het bestaan behaalt FC Utrecht de eerste overwinning op AFC Ajax. In Stadion Galgenwaard wordt het 1-0 door een doelpunt van John van Loen.
    • 13 november » Een uitbarsting van de vulkaan Nevado del Ruiz in Colombia veroorzaakt een aardverschuiving die de plaats Armero onder modder bedelft. Ongeveer 23.000 mensen komen om.
    • 24 november » In Perth eindigt de Nederlandse hockeyploeg als vijfde en voorlaatste bij het toernooi om de Champions Trophy.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1892 » Erhard Milch, Duits generaal-veldmaarschalk met een joodse vader († 1972)
  • 1892 » Erwin Panofsky, Duits kunsthistoricus († 1968)
  • 1892 » Johannes Pääsuke, Estisch fotograaf en filmmaker († 1918)
  • 1892 » Lola Cornero, Duits actrice en zangeres († 1980)
  • 1892 » Stefan Banach, Pools-Oekraïens wiskundige († 1945)
  • 1894 » Thomas Green, Brits snelwandelaar en olympisch kampioen († 1975)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211437.php : benaderd 12 oktober 2026), "Derkje Dijkstra (1892-1985)".