De temperatuur op 7 december 1917 lag tussen 1,4 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
Trouwdag 5 juni 1946
De temperatuur op 5 juni 1946 lag tussen 10,8 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
9 februari » De Partij van de Arbeid wordt opgericht.
7 mei » Tokyo Telecommunications Engineering, het huidige Sony, wordt opgericht.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
4 juli » De Filipijnen worden onafhankelijk van de Verenigde Staten
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
24 oktober » De eerste Kronkel verschijnt, het dagelijkse cursiefje van Simon Carmiggelt in Het Parool.
Dag van overlijden 21 april 1971
De temperatuur op 21 april 1971 lag tussen 3,2 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
25 januari » Idi Amin zet via een coup Milton Obote af en wordt president van Oeganda.
9 februari » In het Zuid-Duitse Aitrang komen 28 mensen om het leven als om 18:44 uur NS/SBB TEE treinstel Ram 501 met een te hoge snelheid door een krappe S-bocht raast, en uit de rails loopt.
5 september » Eddy Merckx wordt wereldkampioen wielrennen in Mendrisio.
15 november » Intel introduceert de 4004-microprocessor voor microcomputers.
1 december » Rebellen van de Rode Khmer voeren hun aanvallen op Cambodjaanse regeringstroepen op, en verdrijven deze uit Kompong Thmar en Ba Ray, 10 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Phnom Penh.
16 december » Pakistan capituleert; waarna de volgende dag Bangladesh wordt opgericht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211358.php : benaderd 12 oktober 2026), "Abraham Goossen Bos (1917-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.