Weening en Achtkarspelen e.o. » Antje Rozema (1890-1949)

Persoonlijke gegevens Antje Rozema 


Gezin van Antje Rozema

Zij is getrouwd met Harmannus Gerardus Bernardus Dopheide.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1912 te Groningen (Gr), zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje Rozema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antje Rozema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antje Rozema

Antje Hes
1829-1905
Jan Rozema
1857-1918

Antje Rozema
1890-1949

1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Oldekerk 1890
  2. Overlijdensregister Groningen 1949
  3. Huwelijksregister Groningen 1912

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 mei 1890 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
  • De temperatuur op 11 februari 1912 lag tussen 1,8 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
    • 12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
    • 14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
    • 15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
    • 19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
    • 8 oktober » De Eerste Balkanoorlog breekt uit.
  • De temperatuur op 9 februari 1949 lag tussen 0,7 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 4,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
    • 5 mei » Tien Europese landen stellen de Raad van Europa in, de eerste stap op weg naar een verenigd Europa.
    • 23 mei » Vestiging van de Bondsrepubliek Duitsland, (inclusief de voormalige geallieerde bezettingszones waaronder West-Berlijn), met als hoofdstad Bonn. De grondwet van West-Duitsland treedt tevens in werking.
    • 12 september » Na een verschijningsverbod van vier jaar mag het dagblad De Telegraaf weer verschijnen.
    • 1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
    • 15 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Atlético Bucaramanga.
    • 13 december » De Knesset stemt voor het verplaatsen van de hoofdstad van Israël naar Jeruzalem.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1886 » Felix Manalo, Filipijns geestelijk leider Iglesia ni Cristo († 1963)
  • 1886 » Karl Barth, Zwitsers theoloog († 1968)
  • 1887 » J.C. Bloem, Nederlands dichter († 1966)
  • 1890 » Alfred Jodl, Duits generaal († 1946)
  • 1891 » Anton Dostler, Duits generaal († 1945)
  • 1891 » Maximo Kalaw, Filipijns schrijver, bestuurder en politicus († 1955)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rozema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rozema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rozema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rozema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I209302.php : benaderd 24 december 2025), "Antje Rozema (1890-1949)".