De temperatuur op 26 april 1909 lag tussen 6,5 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
Trouwdag 6 september 1933
De temperatuur op 6 september 1933 lag tussen 8,4 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
30 juni » Een massale demonstratie in Antwerpen tegen oorlog en fascisme.
25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
Dag van overlijden 1 november 1981
De temperatuur op 1 november 1981 lag tussen 7,1 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
5 januari » De eerste uitzending van het NOS Jeugdjournaal, gepresenteerd door Leontien Ceulemans.
11 maart » Een protest van Albanese studenten in Pristina ontaardt in grootscheepse protesten, waarbij een onbekend aantal doden valt. De staat van beleg wordt afgekondigd, de nachtklok ingesteld en de scholen gaan dicht.
3 april » Rowdy Gaines scherpt in Austin het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 49,36. Het oude record (49,44) stond sinds 14 augustus 1976 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Jonty Skinner.
20 april » FC Utrecht speelt de laatste wedstrijd in het oude Galgenwaard. Supporters slopen het stadion na afloop van het competitieduel tegen PSV (0-0).
5 juni » Dr. Michael Gottlieb geeft de eerste beschrijving van het ziektebeeld van aids.
27 september » De eerste reguliere inzet van de TGV op de Ligne à Grande Vitesse (LGV) Sud-Est tussen Parijs en Lyon.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I201964.php : benaderd 12 oktober 2026), "Gezina Koops (1909-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.