De temperatuur op 28 oktober 1908 lag tussen 5,6 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
Trouwdag 10 mei 1939
De temperatuur op 10 mei 1939 lag tussen 7,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
11 februari » Lise Meitner en Otto Frisch publiceren in Nature voor het eerst over kernsplitsing.
14 maart » Eric Albada Jelgersma, Nederlands ondernemer († 2018)
2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
28 september » Duitsland en de Sovjet-Unie komen overeen Polen te verdelen.
31 oktober » Een Vlaams actiecomité publiceert het manifest 'Vrede door neutraliteit' dat, zoals de titel al zegt, de stelling verdedigt dat alleen een consequente neutraliteitspolitiek België uit de oorlog kan houden.
9 november » Venlo-incident, Twee Engelse spionnen werden vanaf Nederlands grondgebied bij de grensovergang Venlo-Herongen ontvoerd naar nazi-Duitsland door een Duits overvalcommando. Hierdoor werd Nederland, toen nog neutraal, zijdelings betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
Dag van overlijden 29 maart 2001
De temperatuur op 29 maart 2001 lag tussen 3,7 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 9,5 mm neerslag gedurende 8,5 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
4 januari » Het spel RuneScape wordt gelanceerd door Jagex.
13 januari » Een aardbeving treft El Salvador en kost ruim vierhonderd mensen het leven.
31 januari » Een van de Libische verdachten van de aanslag in 1988 op een Boeing boven Lockerbie wordt schuldig bevonden aan moord, de andere wordt vrijgesproken.
3 maart » Ontslag van de Australische kardinaal Edward Idris Cassidy als president van de Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen en benoeming van de Duitse kardinaal Walter Kasper tot zijn opvolger.
1 juni » De 12-jarige Zuid-Afrikaanse aidsactivist en -patiënt Nkosi Johnson die lange tijd het symbool voor de strijd tegen aids in Zuid-Afrika was, verliest de strijd tegen de slopende ziekte en sterft.
29 juli » De Australische zwemmer Grant Hackett scherpt in Fukuoka het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 14.34,56. Het oude record (14.41,66) stond sinds 24 augustus 1994 op naam van zijn Australische landgenoot Kieren Perkins.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I201761.php : benaderd 22 mei 2026), "Everdines Datema (1908-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.