Weening en Achtkarspelen e.o. » Anna Moltmaker (1890-1918)

Persoonlijke gegevens Anna Moltmaker 


Gezin van Anna Moltmaker

Zij is getrouwd met Derk Schut.

Zij zijn getrouwd op 28 mei 1914 te Adorp (Gr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Moltmaker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Moltmaker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Moltmaker

Jaaptje Pot
1833-1920

Anna Moltmaker
1890-1918

1914

Derk Schut
1884-1954


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Adorp 1890
  2. Overlijdensregister Winsum 1918
  3. Huwelijksregister Adorp 1914

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 mei 1890 lag rond de 9,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
  • De temperatuur op 28 mei 1914 lag tussen 5,6 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 6,2 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
    • 6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
  • De temperatuur op 9 november 1918 lag tussen -0,3 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
    • 9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 28 oktober » Tsjecho-Slowakije wordt onafhankelijk van Oostenrijk-Hongarije.
    • 4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Moltmaker


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I200488.php : benaderd 13 oktober 2026), "Anna Moltmaker (1890-1918)".