Weening en Achtkarspelen e.o. » Anje Jonkman (1878-1967)

Persoonlijke gegevens Anje Jonkman 


Gezin van Anje Jonkman

Zij is getrouwd met Barteld Vos.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1911 te Adorp (Gr), zij was toen 32 jaar oud.Bron 3

wettiging 1 kind

Kind(eren):

  1. Anne Vos  1909-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anje Jonkman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anje Jonkman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anje Jonkman

Jakob Jonkman
1854-1915

Anje Jonkman
1878-1967

1911

Barteld Vos
1874-1952

Anne Vos
1909-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Adorp 1878
  2. Overlijdensregister Grootegast 1967
  3. Huwelijksregister Adorp 1911

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 december 1878 lag rond de 3,3 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
  • De temperatuur op 20 mei 1911 lag tussen 8,8 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
    • 22 augustus » In het Louvre wordt ontdekt dat de Mona Lisa is gestolen.
    • 23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
    • 12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
    • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
    • 30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
  • De temperatuur op 17 januari 1967 lag tussen -1,4 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (71%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 15 april » Arie den Hartog wint de tweede editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 21 april » Staatsgreep door militairen onder leiding van kolonel Georgios Papadopoulos in Griekenland, koning Constantijn II gaat in Italië in ballingschap, begin kolonelsregime.
    • 23 juli » De Franse wielrenner Roger Pingeon wint de Ronde van Frankrijk.
    • 8 augustus » Oprichting van de ASEAN (Association of South-East Asian Nations).
    • 15 augustus » Apostolische Constitutie Regimini Ecclesiae Universae van paus Paulus VI tot reorganisatie van de Romeinse Curie.
    • 21 september » De kleurentelevisie wordt voor de eerste keer aan het grote publiek getoond tijdens de elektronicabeurs Firato in Amsterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jonkman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jonkman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jonkman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jonkman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I200365.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anje Jonkman (1878-1967)".