Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Kloosterman (1906-1974)

Persoonlijke gegevens Hendrik Kloosterman 


Gezin van Hendrik Kloosterman

Hij is getrouwd met Geessien Bolhuis.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1937 te Adorp (Gr), hij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Kloosterman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Kloosterman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Kloosterman

Hendrik Kloosterman
1906-1974

1937

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1906, Westdongeradeel
  2. https://graftombe.nl/names/info/2009024/kloosterman
  3. Huwelijksregister Adorp 1937

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 juni 1906 lag tussen 9,1 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 7,7 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
    • 7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
    • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
    • 22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
    • 6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
    • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
  • De temperatuur op 21 mei 1937 lag tussen 8,8 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
    • 1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
    • 16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
    • 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
    • 21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
    • 21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
  • De temperatuur op 6 februari 1974 lag tussen 0,7 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Het minimumloon in Nederland is vastgesteld als volgt: 1049,10 gulden per maand; 242,10 gulden per week en 48,42 gulden per dag.
    • 6 mei » Aftreden van Willy Brandt als bondskanselier van West-Duitsland.
    • 12 mei » Excelsior wint met 5-1 van Vitesse en is daarmee kampioen van de eerste divisie.
    • 1 juli » Beëdiging van Walter Scheel als vierde bondspresident van West-Duitsland.
    • 4 september » In de eerste interland na het WK voetbal 1974 in West-Duitsland wint het Nederlands voetbalelftal in Stockholm met 5-1 van Zweden. Johan Neeskens benut twee strafschoppen. Middenvelder Jan Peters van N.E.C. maakt zijn debuut voor Oranje.
    • 13 november » Yasser Arafat verklaart voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties dat hij streeft naar een Palestijnse staat waar moslims, christenen en joden kunnen leven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1902 » Erik Erikson, Duits psycholoog († 1994)
  • 1906 » Eivar Widlund, Zweeds voetballer († 1968)
  • 1906 » Johan te Slaa, Nederlands acteur († 1980)
  • 1906 » Léon Degrelle, Belgisch fascistisch politicus († 1994)
  • 1910 » David Rose, Amerikaans componist, arrangeur, songwriter, pianist en orkestleider († 1990)
  • 1914 » Joeri Andropov, Russisch partijleider van de Sovjet-Unie († 1984)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kloosterman


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I200131.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik Kloosterman (1906-1974)".