Weening en Achtkarspelen e.o. » Jakob Horinga (1919-1997)

Persoonlijke gegevens Jakob Horinga 


Gezin van Jakob Horinga

(1) Hij is getrouwd met Aaffien Renkema.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1947 te Bedum (Gr), hij was toen 27 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Pieterdina Datina Veldkamp.

Zij zijn getrouwd na 1954.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jakob Horinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jakob Horinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jakob Horinga

Jakob Horinga
1849-1909
Hemke Horinga
1890-1948

Jakob Horinga
1919-1997

(1) 1947
(2) > 1954

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://graftombe.nl/names/info/2025315/horinga
  3. Huwelijksregister Bedum 1947

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 augustus 1919 lag tussen 9,6 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 14,5 mm neerslag. Er was 5,2 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
    • 13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
    • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
    • 28 juni » Ondertekening van het Verdrag van Versailles.
    • 14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
    • 14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
  • De temperatuur op 8 mei 1947 lag tussen 10,6 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Cova Piedade.
    • 16 april » Tijdens een grote brand op 16 april en 17 april ontploffen twee schepen met ammoniumnitraat (en zwavel), de Grand Camp en de High Flyer, in de haven van Texas City. Zeshonderd personen komen om.
    • 7 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Steaua Boekarest.
    • 3 augustus » Theo Middelkamp wordt in Reims de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
    • 18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
    • 14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
  • De temperatuur op 18 mei 1997 lag tussen 15,8 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1997: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
    • 21 januari » Ivo van Hove wordt benoemd tot leider van het Holland Festival. Hij volgt directeur Jan van Vlijmen op.
    • 14 maart » Dawid Kownacki, Pools voetballer
    • 13 augustus » de eerste aflevering van South Park met als titel, Cartman Gets an Anal Probe, wordt uitgezonden op het Amerikaanse Comedy Central.
    • 17 augustus » In navolging van Nigeria, Marokko en Tunesië plaatsen ook Zuid-Afrika en Kameroen zich voor het WK voetbal 1998 in Frankrijk.
    • 27 augustus » Opening van het Britannia Stadium, een voetbalstadion in de Engelse plaats Stoke-on-Trent.
    • 13 oktober » Syrië verovert delen van Libanon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1915 » Ingrid Bergman, Zweeds actrice († 1982)
  • 1916 » Leo Horn, Nederlands voetbalscheidsrechter († 1995)
  • 1918 » Clemens Roothaan, Nederlands-Amerikaans natuurkundige en informaticus († 2019)
  • 1920 » Charlie Parker, Amerikaans jazzsaxofonist († 1955)
  • 1921 » Iris Apfel, Amerikaans zakenvrouw en mode-icoon
  • 1922 » Henk Faanhof, Nederlands wielrenner († 2015)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Horinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Horinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Horinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Horinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I199255.php : benaderd 21 mei 2026), "Jakob Horinga (1919-1997)".