Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Jelsma (1883-1958)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jelsma 


Gezin van Hendrik Jelsma

Hij is getrouwd met Wilhelmina Wijma.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1916 te Grootegast (Gr), hij was toen 32 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Harmen Jelsma  1920-2015

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jelsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Jelsma

Hendrik Jelsma
1883-1958

1916
Harmen Jelsma
1920-2015

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1883, Schoterland
  2. Overlijdensregister Zuidhorn 1958
  3. Huwelijksregister Grootegast 1916

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1883 lag rond de 17,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
  • De temperatuur op 13 mei 1916 lag tussen 7,4 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
    • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
    • 14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.
  • De temperatuur op 26 januari 1958 lag tussen -0,6 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De Explorer 1 is de eerste succesvolle Amerikaanse satellietlancering.
    • 24 mei » Martin Schröder richt een Nederlandse luchtvaartmaatschappij op. Eerst Martin's Air Charter geheten wordt deze later omgedoopt tot Martinair.
    • 2 augustus » Opening van het Ulrich-Haberland-Stadion, een voetbalstadion in de Duitse stad Leverkusen.
    • 4 november » Kroning van Paus Johannes XXIII in Rome.
    • 11 december » Nederlandse kabinetscrisis 1958: einde rooms-rode coalitie; einde kabinetten Drees.
    • 15 december » Benoeming van Albino Luciani, de latere paus Johannes Paulus I, tot bisschop van Vittorio Veneto (Italië).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jelsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jelsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jelsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jelsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I198434.php : benaderd 27 september 2026), "Hendrik Jelsma (1883-1958)".