De temperatuur op 16 november 1947 lag tussen 1,9 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
4 januari » In Duitsland verschijnt de eerste editie van weekblad Der Spiegel.
10 februari » De geallieerden tekenen in Parijs de Vrede van Parijs met Roemenië, Italië, Hongarije, Bulgarije en Finland.
14 maart » José Happart, Belgisch politicus
27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
8 juli » Volgens een persbericht van de Amerikaans luchtmacht is in Roswell in New Mexico een vliegende schotel geland.
29 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties besluit Palestina te verdelen tussen Arabieren en Joden.
Dag van overlijden 14 april 2012
De temperatuur op 14 april 2012 lag tussen 1,8 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
3 februari » De Engelse bond ontneemt John Terry de aanvoerdersband van het Engels voetbalelftal omdat de verdediger beschuldigd wordt van racistisch gedrag tegen QPR-speler Anton Ferdinand.
24 maart » President Hugo Chávez van Venezuela wordt in Cuba voor het eerst bestraald als onderdeel van zijn behandeling tegen kanker.
6 juni » In Peru komen bij een helikoptercrash veertien onderzoekers van een Zuid-Koreaans bedrijf om het leven, onder wie één Nederlander. Ze waren onderweg naar Cuzco.
22 september » Het Stedelijk Museum in Amsterdam wordt na een verbouwingsperiode van acht jaar door koningin Beatrix heropend.
30 oktober » De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire wordt in Kigali tot acht jaar cel veroordeeld wegens deelname aan een terroristische samenzwering tegen de veiligheid van de staat en het ontkennen van de genocide van 1994 in Rwanda.
30 oktober » De orkaan Sandy trekt een spoor van verwoesting in de Caraïben, de Verenigde Staten en Canada. Er vallen tientallen doden en miljoenen mensen komen zonder stroom te zitten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I196548.php : benaderd 8 februari 2026), "Wipke de Haan (1947-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.