Weening en Achtkarspelen e.o. » Antje Buwalda (1887-1982)

Persoonlijke gegevens Antje Buwalda 


Gezin van Antje Buwalda

Zij is getrouwd met Jan Postma.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1909 te Oostdongeradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Renze Postma  1910-2006

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antje Buwalda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Antje Buwalda

Antje Buwalda
1887-1982

1909

Jan Postma
1882-1918

Renze Postma
1910-2006

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1887, Oostdongeradeel
  2. https://graftombe.nl/names/info/303666/buwalda
  3. Huwelijksregister 1909, Oostdongeradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 augustus 1887 lag rond de 17,1 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
  • De temperatuur op 13 mei 1909 lag tussen 1,6 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
    • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
    • 6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
    • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
  • De temperatuur op 18 februari 1982 lag tussen -1,2 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • Van zaterdag 29 mei 1982 tot donderdag 4 november 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt III met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1982: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Bettine Vriesekoop wint het Top-Twaalf Toernooi.
    • 12 april » In de Efteling wordt de attractie Halve Maen geopend.
    • 6 mei » Het traject Coolhaven - Capelsebrug van de Rotterdamse metro wordt geopend.
    • 16 augustus » In Utrecht wordt het nieuwe Stadion Galgenwaard geopend met een wedstrijd tegen Southampton. Leo van Veen neemt in dit duel afscheid en maakt transfervrij de overstap naar AFC Ajax.
    • 27 augustus » Tijdens een vergadering in Kuala Lumpur besluiten afgevaardigden van de internationale vrouwenhockeyfederatie (IFWHA) dat hun bond definitief opgaat in de overkoepelende wereldhockeybond, de Féderation Internationale de Hockey (FIH).
    • 2 november » Channel 4 wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1967 » Robert Oppenheimer (62), Amerikaans natuurkundige
  • 1969 » Theodoor Franciscus Goedvriend (90), Nederlands kunstschilder
  • 1975 » Gerardus Johannes Marinus van het Reve (82), Nederlands journalist en schrijver, vader van Gerard en Karel (van 't) Reve
  • 1985 » Willy Alberti (58), Nederlands zanger van het levenslied
  • 1986 » Václav Smetáček (79), Tsjechisch dirigent, componist, muziekpedagoog, musicoloog, filosoof en hoboïst
  • 2000 » Jan Klein (55), Nederlands schrijver

Over de familienaam Buwalda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buwalda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buwalda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buwalda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I194499.php : benaderd 24 december 2025), "Antje Buwalda (1887-1982)".