Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
Trouwdag 16 mei 1903
De temperatuur op 16 mei 1903 lag tussen 6,3 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Bron: KNMI
23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
Dag van overlijden 17 april 1955
De temperatuur op 17 april 1955 lag tussen 1,3 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I194427.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jakob Pol (1878-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.