Weening en Achtkarspelen e.o. » Tjeerd de Jong (1921-1979)

Persoonlijke gegevens Tjeerd de Jong 


Gezin van Tjeerd de Jong

Hij is getrouwd met Neeltje Borger.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1948 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjeerd de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjeerd de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjeerd de Jong

Jeltje Smids
1872-1947
Klaas de Jong
1899-1978

Tjeerd de Jong
1921-1979

1948

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://graftombe.nl/names/info/113513/jong_de
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 augustus 1921 lag tussen 12,8 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
    • 5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
    • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
    • 21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
    • 3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.
  • De temperatuur op 7 mei 1948 lag tussen 6,9 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Éamon de Valera treedt af als Taoiseach van Ierland.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
    • 17 maart » De Benelux-landen, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk tekenen de overeenkomst van Brussel, welke een voorloper is van de NAVO-overeenkomst.
    • 14 mei » Oprichting van Roemeense voetbalclub Dinamo Boekarest.
    • 24 september » De Honda Motor Company wordt opgericht.
  • De temperatuur op 20 februari 1979 lag tussen -2,4 °C en -0,6 °C en was gemiddeld -1,5 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1979: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,0 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Brenda Ann Spencer schiet twee volwassenen en acht kinderen neer, naar eigen zeggen omdat ze "op maandag wat leven in de brouwerij wilde brengen".
    • 10 juni » Telstar-voetballer Fred Bischot krijgt een mes naar zijn hoofd geslingerd in de nacompetitiewedstrijd tegen FC Groningen.
    • 28 augustus » In Nijmegen klapt een lege passagierstrein op een sneltrein met passagiers op het eenzelfde spoor ter hoogte van de landbouwbuurt. Hierbij vallen in totaal 7 doden.
    • 17 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Rotterdam gelijk (1-1) tegen Polen in de onderlinge EK-kwalificatiewedstrijd.
    • 5 november » De Dick Scherpenzeelprijs voor berichtgeving over ontwikkelingssamenwerking wordt toegekend aan Nico Kussendrager, redacteur van het dagblad Trouw.
    • 12 december » De naam van Rhodesië wordt veranderd in Zimbabwe.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1918 » C. Buddingh', Nederlands dichter († 1985)
  • 1921 » Bart Hofman, Nederlands politicus († 2019)
  • 1921 » Frank Morse, Amerikaans politicus en diplomaat († 1994)
  • 1921 » Karel Husa, Amerikaans componist, muziekpedagoog, dirigent en trompettist († 2016)
  • 1921 » Manitas de Plata, Frans flamenco-gitarist († 2014)
  • 1922 » Jan van Hoof, Nederlands student en verzetsstrijder († 1944)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I190900.php : benaderd 30 september 2026), "Tjeerd de Jong (1921-1979)".