De temperatuur op 28 oktober 1924 lag tussen 10,3 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 13,7 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
2 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 0-0 gelijk te spelen tegen naaste belager Argentinië.
24 november » De H-NACC arriveert in Batavia; de eerste intercontinentale commerciële vlucht is een feit.
Trouwdag 31 mei 1948
De temperatuur op 31 mei 1948 lag tussen 3,2 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
4 september » Abdicatie van Wilhelmina en troonsaanvaarding van Juliana als Koningin der Nederlanden.
3 november » De krant Chicago Tribune komt uit met de grote kop 'Dewey defeats Truman', maar Truman won de verkiezingen.
12 november » Het Tribunaal van Tokio veroordeelt 7 Japanse leiders tot de doodstraf voor hun aandeel in de Tweede Wereldoorlog.
23 november » In Venezuela zet Marcos Pérez Jiménez samen met Delgado Chalbaut de democratisch gekozen regering van Rómulo Gallegos af.
19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
Dag van overlijden 29 februari 2016
De temperatuur op 29 februari 2016 lag tussen -4,3 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (90%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
8 april » De zoon van de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma en leden van de Gupta-familie trekken zich terug uit een grote mijn na "een voortdurende politieke aanval", aldus het bedrijf Oakby Resources in een verklaring.
13 mei » De Venezolaanse president Nicolás Maduro roept de algemene noodtoestand uit, bedreigt fabriekseigenaren met arrestatie en kondigt grootschalige militaire oefeningen aan.
22 mei » Heracles Almelo wint in de play-offs van FC Utrecht en plaatst zich voor het eerst in de clubhistorie voor Europees voetbal.
6 juli » President Barack Obama van de Verenigde Staten ziet af van een plan om het aantal Amerikaanse soldaten in Afghanistan terug te brengen van 9.800 nu tot 5.500, begin 2017.
1 augustus » De Venezolaanse oppositie krijgt van de Nationale Kiesraad groen licht voor het organiseren van een referendum tegen president Nicolás Maduro.
22 september » De Australische BMX'er Sam Willoughby raakt gedeeltelijk verlamd door een harde val op de baan in Chula Vista
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I190871.php : benaderd 12 oktober 2026), "Brand Zijlstra (1924-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.