De temperatuur op 21 februari 1916 lag tussen -3,9 °C en 3,8 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 3,1 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
18 mei » Begin regeerperiode Vietnamese keizer Khải Định.
1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
Trouwdag 29 september 1939
De temperatuur op 29 september 1939 lag tussen 6,2 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
2 maart » Kardinaal Eugenio Pacelli wordt op zijn 63ste verjaardag gekozen tot Paus Pius XII.
14 maart » Gesteund door Adolf Hitler roepen Slowaakse separatisten de onafhankelijkheid uit van Slowakije, die een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
7 april » Italië valt Albanië binnen.
22 mei » Onthulling van het grafmonument voor kardinaal Willem Marinus van Rossum in de Kloosterkerk te Wittem door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, zijn opvolger als prefect van de Propaganda Fide.
27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
Dag van overlijden 14 augustus 1982
De temperatuur op 14 augustus 1982 lag tussen 11,4 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 9,3 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
7 maart » De Nederlandse schaatsster Ineke Kooiman-van Homoet breekt het werelduurrecord op de schaats in Den Haag: in één uur tijd schaatst ze 33.837,71 m.
20 mei » Oprichting van de Pauselijke Raad voor de Cultuur van de Romeinse Curie door Paus Johannes Paulus II en benoeming van kardinaal Gabriel-Marie Garrone tot president.
5 juni » Armand Parmentier wint de derde editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:19.13.
4 juli » Patrick Hoogmartens, Bisschop van Hasselt, wordt tot priester gewijd.
1 november » John McEnroe herovert de nummer één-positie op de wereldranglijst der tennisprofessionals op Jimmy Connors, maar moet die plaats al na één week weer afstaan aan zijn rivaal.
29 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties neemt Resolutie 37/37 aan, waarin de Sovjet-Unie wordt opgeroepen hun troepen uit Afghanistan terug te trekken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I190031.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anne Storteboom (1916-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.