De temperatuur op 28 april 1925 was gemiddeld 6,2 °C. Er was 9,6 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
10 augustus » Stormramp van 1925, een noodweer met zeer zware windstoten en meerdere tornado's richt veel schade aan. Vooral Borculo wordt zwaar getroffen.
16 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HC Rotterdam.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
Trouwdag 9 mei 1947
De temperatuur op 9 mei 1947 lag tussen 11,4 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
2 februari » Edwin Land geeft de eerste demonstratie van de polaroidcamera.
10 februari » Oprichting NRU, voorloper van de NTS.
14 maart » Jean-Marie Happart, Belgisch politicus
10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
Dag van overlijden 19 september 2016
De temperatuur op 19 september 2016 lag tussen 9,5 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (12%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
16 februari » Warenhuis V&D sluit na bijna 127 jaar definitief zijn deuren nadat een doorstart is mislukt.
26 februari » Gianni Infantino wordt verkozen tot de nieuwe FIFA-voorzitter.
13 maart » Bij een zelfmoordaanslag in de Turkse hoofdstad Ankara komen 34 mensen om. Daarnaast liggen er 125 gewonden in tien verschillende ziekenhuizen. De dader blies zichzelf in zijn auto op. Dit is de derde bomaanslag in Ankara in vijf maanden.
8 april » De zoon van de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma en leden van de Gupta-familie trekken zich terug uit een grote mijn na "een voortdurende politieke aanval", aldus het bedrijf Oakby Resources in een verklaring.
15 mei » Max Verstappen wint de Grand Prix Formule 1 van Spanje. Hij is de eerste Nederlandse winnaar van een Grand Prix en met zijn 18 jaar de jongste winnaar van een Grand Prix aller tijden.
7 augustus » De Nederlandse wielrenster Anna van der Breggen wint bij de Olympische Zomerspelen in Rio de Janeiro goud in de wegwedstrijd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189881.php : benaderd 1 oktober 2026), "Hilbrand Hamstra (1925-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.