De temperatuur op 2 oktober 1923 lag tussen 9,7 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
Trouwdag 1 mei 1945
De temperatuur op 1 mei 1945 lag tussen 2,7 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
7 maart » De geallieerden krijgen de ongeschonden Ludendorffbrug over de Rijn in Remagen in handen.
18 maart » Tweede Wereldoorlog: 1250 Amerikaanse bommenwerpers vallen Berlijn aan.
23 mei » De prominente NSDAP-er Julius Streicher wordt, ondanks zijn vermomming als kunstenaar, herkend en gearresteerd.
17 augustus » Soekarno roept de republiek Indonesië uit.
13 november » Soekarno wordt gekozen tot president van de republiek Indonesië.
27 december » Het eiland Schiermonnikoog wordt als "vijandelijk vermogen" officieel onteigend door de Nederlandse staat.
Dag van overlijden 15 maart 2016
De temperatuur op 15 maart 2016 lag tussen -0,6 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
23 februari » Bij Lage Veld nabij Dalfsen botst een trein tegen een hoogwerker. De machinist (49 jaar) komt om het leven, 6 gewonden en de ravage is groot.
24 april » Feyenoord wint haar twaalfde KNVB Beker door in de finale FC Utrecht te verslaan.
4 augustus » Zeker zes buitenlandse toeristen en hun chauffeur raken gewond als gewapende mannen hun konvooi aanvallen in de Afghaanse provincie Herat.
19 augustus » Duitsland wint het zesde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Zweden in de finale met 2-1 te verslaan.
22 september » De Afghaanse regering heeft na lange onderhandelingen volledige amnestie gegeven aan krijgsheer Gulbuddin Hekmatyar, ook bekend als "de slager van Kabul". Het akkoord maakt de weg vrij voor een mogelijke soortgelijke deal met de Taliban.
5 oktober » Ruim 13 miljard euro wordt de Afghaanse president Ashraf Ghani toegezegd door de EU en andere internationale partners voor de veiligheid en wederopbouw van zijn land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189877.php : benaderd 27 mei 2026), "Sijtze Dijkstra (1923-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.