Weening en Achtkarspelen e.o. » Albert Dijkstra (1922-2013)

Persoonlijke gegevens Albert Dijkstra 


Gezin van Albert Dijkstra

Hij is getrouwd met Grietje van Duinen.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1947 te Grootegast (Gr), hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Dijkstra

Jan Dijkstra
1891-1963
Anna Veenstra
1894-1984

Albert Dijkstra
1922-2013

1947

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://stamboom.jgroenewold.nl
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 juni 1922 lag tussen 6,3 °C en 25,6 °C en was gemiddeld 17,5 °C. Er was 13,3 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
    • 29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
    • 18 oktober » Oprichting van de BBC.
    • 22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
  • De temperatuur op 9 mei 1947 lag tussen 11,4 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Pruisen (Duitsland) door de geallieerden ontbonden.
    • 27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
    • 21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
    • 3 augustus » Theo Middelkamp wordt in Reims de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
    • 2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.
    • 20 november » Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk treedt in het huwelijk met Philip Mountbatten.
  • De temperatuur op 23 mei 2013 lag tussen 4,0 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 6,8 mm neerslag gedurende 5,8 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2013: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Lance Armstrong geeft in een interview met Oprah Winfrey toe dat hij jarenlang doping heeft gebruikt tijdens zijn carrière als wielrenner.
    • 18 mei » Emmelie de Forest uit Denemarken wint het 58ste Eurovisiesongfestival met het lied Only Teardrops
    • 21 augustus » De Zuid-Afrikaanse politie rolt een groot internationaal netwerk van kinderporno op. Zes mannen worden gearresteerd.
    • 9 september » Het Van Gogh Museum heeft een nieuw schilderij van Vincent van Gogh ontdekt: Zonsondergang bij Montmajour.
    • 27 oktober » Tokyo Sexwale, een Zuid-Afrikaans zakenman en voormalig politicus, wordt op John F. Kennedy International Airport in New York gearresteerd omdat zijn naam op een lijst met terreurverdachten staat. Zijn naam was op die lijst gekomen toen hij lid was van de anti-apartheidsbeweging.
    • 25 december » Rusland leent buurland en bondgenoot Wit-Rusland in 2014 een bedrag van 1,5 miljard euro, zo maakt de Russische president Vladimir Poetin bekend na overleg met zijn Wit-Russische collega Aleksandr Loekasjenko.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1921 » Ivan Southall, Australisch jeugdschrijver († 2008)
  • 1921 » Jan Meijer, Nederlands atleet († 1993)
  • 1921 » Soeharto, Indonesisch generaal en politicus († 2008)
  • 1922 » Wim Meuldijk, Nederlands geestelijk vader van Pipo de clown († 2007)
  • 1925 » Barbara Bush, echtgenote van Amerikaans president George Bush, moeder van president George Bush jr. († 2018)
  • 1925 » Jack F. Chandu (= Jack van Swieten), Nederlands astroloog, grafoloog, handlijnkundige en publicist († 1994)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189731.php : benaderd 12 oktober 2026), "Albert Dijkstra (1922-2013)".