Weening en Achtkarspelen e.o. » Andries Scholte (1922-1992)

Persoonlijke gegevens Andries Scholte 


Gezin van Andries Scholte

Hij is getrouwd met Martha Mooibroek.

Zij zijn getrouwd op 4 februari 1944 te Bierum (Gr), hij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andries Scholte?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andries Scholte

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Andries Scholte

Jasper Pool
1880-1952
Sytske Wobbes
1879-1958
Antje Pool
1902-1975

Andries Scholte
1922-1992

1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://graftombe.nl/names/info/2179363/scholte
  3. Huwelijksregister Bierum 1944

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 maart 1922 lag tussen -6,0 °C en 6,6 °C en was gemiddeld -0,1 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,6 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
    • 9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
    • 23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
    • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
    • 6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
    • 16 december » Gabriel Narutowicz, de eerste president van Polen, wordt vermoord.
  • De temperatuur op 4 februari 1944 lag tussen -0,1 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
    • 23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
    • 9 september » Bulgarije wordt bevrijd door de Sovjet-Unie.
    • 17 september » De USAAF en de RAF voeren als onderdeel van Operatie Market Garden een bombardement uit op de kazernes van Ede. Veel bommen komen echter in de bebouwde kom van Ede terecht. Er vallen 69 burgerslachtoffers.
    • 7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
  • De temperatuur op 13 juli 1992 lag tussen 14,4 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 9,0 mm neerslag gedurende 5,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1992: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
    • 11 februari » Een F-16 op weg naar vliegbasis Twente stort neer op de Hengelose wijk Hasseler Es.
    • 12 april » De 67-jarige pelgrim Ignaas Brekelmans begint samen met zijn ezel Saartje aan een voettocht van Vlijmen naar Częstochowa en Auschwitz.
    • 2 mei » Ondertekening te Porto van de overeenkomst betreffende de EER.
    • 28 juni » In Chili kunnen burgers voor het eerst in ruim twintig jaar weer op democratische wijze aan plaatselijke verkiezingen deelnemen.
    • 29 juli » Poging tot staatsgreep in Madagaskar mislukt.
    • 28 september » Een Airbus A300 stort neer bij Kathmandu (Nepal). Alle 167 inzittenden, onder wie 14 Nederlanders, komen om het leven. Het was een vlucht van Pakistan International Airlines en was opgestegen vanuit Karachi.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scholte

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scholte.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scholte.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scholte (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189576.php : benaderd 23 september 2026), "Andries Scholte (1922-1992)".