Weening en Achtkarspelen e.o. » Gosse Hiemstra (1885-1971)

Persoonlijke gegevens Gosse Hiemstra 


Gezin van Gosse Hiemstra

Hij is getrouwd met Johanna Maria Hania.

Zij zijn getrouwd op 30 april 1908 te Gosse Hiemstra, hij was toen 23 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gosse Hiemstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gosse Hiemstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gosse Hiemstra

Gosse Hiemstra
1885-1971

1908

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1885, Westdongeradeel
  2. Overlijdensregister 1971, Leeuwarden
  3. https://graftombe.nl/names/info/368831/hiemstra
  4. Huwelijksregister 1908, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 april 1885 lag rond de 14,3 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 31%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 30 april 1908 lag tussen -1,8 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
    • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
    • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
    • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
  • De temperatuur op 19 maart 1971 lag tussen 6,0 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (16%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Idi Amin zet via een coup Milton Obote af en wordt president van Oeganda.
    • 5 februari » De brand in het station van Luzern (Zwitserland) verwoest het hele gebouw.
    • 14 april » De Ierse grensrechter David Barrett raakt bewusteloos als hij in PSV-stadion een bierblikje tegen zijn hoofd krijgt.
    • 23 juni » De zes landen van de EEG en Verenigd Koninkrijk worden het eens over de aansluiting van het VK bij de Euromarkt in 1973.
    • 25 augustus » Mark Spitz verbetert in Houston zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met zes tiende van een seconde tot 55,0.
    • 10 oktober » Verdediger Barry Hulshoff luistert zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal op met een doelpunt in de EK-kwalificatiewedstrijd in Rotterdam tegen de DDR (3-2).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hiemstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hiemstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hiemstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hiemstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I188434.php : benaderd 12 oktober 2026), "Gosse Hiemstra (1885-1971)".