Weening en Achtkarspelen e.o. » Geerko Marten Reijntjes (1879-1964)

Persoonlijke gegevens Geerko Marten Reijntjes 


Gezin van Geerko Marten Reijntjes

Hij is getrouwd met Jeannette Egine Koerts.

Zij zijn getrouwd op 3 januari 1912 te Geerko Marten Reyntjes, hij was toen 32 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geerko Marten Reijntjes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geerko Marten Reijntjes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geerko Marten Reijntjes

Cornelis Reijntjes
± 1790-1866

Geerko Marten Reijntjes
1879-1964

1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Leek 1879
  2. (Niet openbaar)
  3. Huwelijksregister 1912, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 maart 1879 lag rond de 1,5 °C. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 3 januari 1912 lag tussen 6,9 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
    • 28 februari » Boven de Amerikaanse staat Missouri maakt Albert Berry de eerste parachutesprong uit een vliegtuig
    • 5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
    • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
    • 6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
  • De temperatuur op 31 december 1964 lag tussen 3,0 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 15,2 mm neerslag gedurende 9,6 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Tweede ontmoeting tussen Paus Paulus VI en Patriarch Athenagoras I in het gebouw van het Grieks-orthodox Patriarchaat van Jeruzalem.
    • 28 maart » Radiopiraat Radio Caroline start uitzendingen.
    • 24 mei » Bij rellen in het Estadio Nacional in de Peruviaanse hoofdstad Lima vinden ruim driehonderd mensen de dood.
    • 2 augustus » Noord-Vietnam vuurt op een Amerikaans oorlogsschip in de Golf van Tonkin (het Tonkin-incident).
    • 22 oktober » Aan Jean-Paul Sartre wordt de Nobelprijs voor literatuur toegekend, maar hij weigert deze in ontvangst te nemen.
    • 1 december » President Lyndon B. Johnson en zijn adviseurs besluiten tot een tweefasenplan voor bombardementen op Vietnam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reijntjes


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I188341.php : benaderd 12 oktober 2026), "Geerko Marten Reijntjes (1879-1964)".