8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
Dag van overlijden 14 januari 1962
De temperatuur op 14 januari 1962 lag tussen 2,3 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 6,6 mm neerslag gedurende 5,9 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
8 januari » Treinramp bij Harmelen, waarbij 93 doden vallen.
30 mei » Begin van het WK voetbal in Chili.
1 juni » In Kerkrade wordt profvoetbalclub Roda JC opgericht na een fusie tussen Roda Sport en Rapid JC.
15 oktober » Tussen de VS en de Sovjet-Unie ontstaat een crisis omtrent Russische nucleaire wapens in Cuba. Hierdoor komt de hele wereld onder een dreiging van een nucleaire oorlog. Deze Cubacrisis duurt dertien dagen.
28 oktober » Einde van de Cubaanse Rakettencrisis.
24 november » Zwemster Dawn Fraser uit Australië scherpt in Perth haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 59,5.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I188330.php : benaderd 12 oktober 2026), "Theunis van der Schaaf (1886-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.