Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Stuursma (1899-1971)

Persoonlijke gegevens Jan Stuursma 


Gezin van Jan Stuursma

Hij is getrouwd met Heilina Smedes.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1924 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Stuursma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Stuursma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Stuursma

Hyka Postma
1866-1945

Jan Stuursma
1899-1971

1924

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1899, Kollumerland c.a.
  2. https://graftombe.nl/names/info/171688/stuursma
  3. Huwelijksregister 1924, Kollumerland c.a.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 september 1899 lag rond de 14,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
    • 22 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HV Victoria.
  • De temperatuur op 3 mei 1924 lag tussen 6,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 6,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Canada verslaat de Verenigde Staten met 6-1 in de finale van het Olympisch ijshockeytoernooi in Chamonix-Mont-Blanc, en prolongeert daarmee tevens de wereldtitel.
    • 20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
    • 25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
    • 23 juli » Oprichting van de Deense voetbalclub Esbjerg fB.
    • 12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
    • 30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
  • De temperatuur op 8 januari 1971 lag tussen 0,9 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Officiële opening van evenementenhal Rotterdam Ahoy door prins Claus.
    • 23 maart » Belgische en Nederlandse boeren protesteren in Brussel gewelddadig tegen het plan-Mansholt.
    • 19 oktober » President Idi Amin van Oeganda deelt mee dat 22 burgers zijn gedood door beschietingen vanuit Tanzania, van wie de meesten in Kikagati.
    • 25 oktober » De Volksrepubliek China wordt in de VN opgenomen.
    • 14 november » Paus Sjenoeda III van Alexandrië geïntroniseerd tot 117e paus van de Kopten.
    • 27 november » Na een mislukte vlucht crasht de lander van de Mars 2, de Sovjet-Russische onbemande ruimtevlucht naar Mars, op de planeet. Het is het eerste door mensen vervaardigde voorwerp dat de oppervlakte van Mars bereikt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stuursma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stuursma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stuursma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stuursma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I187912.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan Stuursma (1899-1971)".