Weening en Achtkarspelen e.o. » Diemer de Jong (1890-1962)

Persoonlijke gegevens Diemer de Jong 


Gezin van Diemer de Jong

Hij is getrouwd met Grietje van der Meulen.

Zij zijn getrouwd op 12 december 1925 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Diemer de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Diemer de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Diemer de Jong


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1890, Smallingerland
  2. Overlijdensregister 1962, Smallingerland
  3. Huwelijksregister 1925, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 augustus 1890 lag rond de 12,3 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 12 december 1925 lag tussen -0,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
    • 7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
    • 19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
    • 25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
    • 2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
    • 25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
  • De temperatuur op 27 oktober 1962 lag tussen 2,7 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 1 juni » Israël maakt bekend dat Adolf Eichmann een dag eerder is geëxecuteerd, door middel van ophanging en dat zijn stoffelijk overschot is gecremeerd en is uitgestrooid over de Middellandse Zee.
    • 25 juli » Benoeming van Jozef Maria Heusschen tot hulpbisschop van Luik in België.
    • 3 september » Op 13-jarige leeftijd treedt de violiste Emmy Verhey voor het eerst voor publiek op. In het Kurhaus in Scheveningen speelt zij het vioolconcert van Tsjaikovski voor 2500 toeschouwers.
    • 15 oktober » Tussen de VS en de Sovjet-Unie ontstaat een crisis omtrent Russische nucleaire wapens in Cuba. Hierdoor komt de hele wereld onder een dreiging van een nucleaire oorlog. Deze Cubacrisis duurt dertien dagen.
    • 30 november » U Thant wordt secretaris-generaal van de Verenigde Naties.
    • 9 december » Tanganyika vormt de Republiek Tanganyika.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I187856.php : benaderd 12 oktober 2026), "Diemer de Jong (1890-1962)".